خرید بک لینک و ریپورتاژ از فروشگاه هشت طراحی لوگو آهنگ لیست فروشگاه های هشت فیلمو بازیگران ایرانی دانلود انیمیشن لیوان دسته دار lux براش شستشوی شارژی magic brush دوره ICDL در تبریز دوره ارز دیجیتال تبریز وب سایت فروشگاه ساز هشت 8n8.ir آموزش تعمیرات تجهیزات پزشکی دانلود شهرزاد سریال شهرزاد وبلاگ فروشگاه هشت بوق | ثبت آگهی رایگان ماشین بوق قیمت روز خودرو نمایشگاه ماشین خودرو هیدروژنی hydrogen car اخبار خودروهای وارداتی مبلمان اداری
حذف در پنل کاربری [X]
مبارزه با دود سيگار با كمك نانوفيلترها! فيلتر نانو با قابليت جذب سموم سيگار در كشور ساخته شد

مشخصات اصلی


قیمت: 0 تومان

معرفی اجمالی محصول

مبارزه با دود سيگار با كمك نانوفيلترها! فيلتر نانو با قابليت جذب سموم سيگار در كشور ساخته شد

پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامي واحد علوم و تحقيقات موفق به استفاده از نانوذرات پلاتيني بر روي بستر سيليكايي و به کارگيري آن به عنوان کاتاليست زيست سازگار (فيلتر) شدند كه مي تواند 50 درصد آلاينده‌هاي موجود در سيگار را كاهش مي‌دهد.

دكتر نازنين فرهاديار، مجري اين طرح و عضو هيات علمي دانشگاه آزاد واحد ورامين ــ پيشوا در گفت‌وگو با خبرنگار «پژوهشي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)،

نقد و بررسی
مشخصات فنی
فیلم محصول
پرسش و پاسخ

نقد و بررسی


دكتر نازنين فرهاديار، مجري اين طرح و عضو هيات علمي دانشگاه آزاد واحد ورامين ــ پيشوا در گفت‌وگو با خبرنگار «پژوهشي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، درباره اين طرح گفت: دراين کار تحقيقاتي نشان داديم که با تشکيل نانوذرات پلاتين بر روي ترکيبات مزوپر MCM-41 مي توان درصد کارسينوژن‌هاي سرطانزاي موجود در دود سيگار را که شامل ترکيبات چند حلقه‌يي آروماتيک PAHs توده‌يي هستند به طور فاحشي کاهش داد.

به گفته وي، موادي كه از سيگار مشتعل خارج مي شود سرطانزا بوده و اين فيلتر براي حذف آلاينده‌هاي موجود در سيگار مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

فرهاديار با بيان اين كه حدود 400 نوع ماده سمي در سيگار وجود دارد، اظهار كرد: وقتي سيگار روشن و شروع به سوختن مي‌كند و تا دماي تقريبا 800 درجه سانتي گراد گرم مي‌شود، فيلتري كه با استفاده از نانو ذرات پلاتيني بر روي سطوح تركيبات متخلخل سيليكايي ساخته شده شروع به كار كردن كرده و آلاينده‌هايي كه در درون سيگار است، را از بين مي‌برد.

وي خاطر نشان كرد: اين فيلتر كارايي بالايي داشته و مي‌تواند 50 درصد آلايندگي ها را كاهش دهد.

عضو هيات علمي دانشگاه آزاد ورامين - پيشوا به مزيت استفاده و به كارگيري اين‌نوع فيلترها اشاره كرد و افزود: اين گونه فيلترها به دليل آن كه از مواد سيليكايي تهيه شده‌اند، آسيبي به محيط زيست وارد نمي آورند يعني در واقع زيست سازگار بوده و مي‌توانند چند بار استفاده شوند و چون داراي مواد سيليكايي هستند كه در طبيعت وجود دارد به طبيعت نيز بازمي‌گردند و علي رغم اين ‌ها فيلترهايي كه در بازار هم اكنون وجود دارد معمولا پليمري و براي طبيعت مضر هستند.

فرهاديار در گفت‌و‌گو با ايسنا تصريح كرد: کاتاليست نانويي ساخته شده علاوه بر كاربرد در سيگارمي تواند در موارد ديگر چون تصفيه آب - البته با نانو ذرات مختلف نه با پلاتين - نيز به كار برده شوند.

  • 0

با قابليت جذب سموم سيگار

فيلتر نانو در کشور ساخته شد

پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات موفق به استفاده از نانوذرات پلاتینی بر روی بستر سیلیکایی و به کارگیری آن به عنوان «کاتالیست زیست سازگار» (فیلتر) شدند که می تواند 50 درصد آلاینده‌ های موجود در سیگار را کاهش می‌دهد.
تصویر فيلتر نانو در کشور ساخته شد

دکتر نازنین فرهادیار ، مجری این طرح و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد واحد ورامین ــ پیشوا در گفتگو با ایسنا ، درباره این طرح گفت: دراین کار تحقیقاتی نشان دادیم که با تشکیل نانوذرات پلاتین بر روی ترکیبات مزوپر MCM-41 می توان درصد «کارسینوژن‌های سرطانزای» موجود در دود سیگار را که شامل ترکیبات چند حلقه ای آروماتیک PAHs توده ای هستند به طور فاحشی کاهش داد.

به گفته وی ، موادی که از سیگار مشتعل خارج می شود سرطانزا بوده و این فیلتر برای حذف آلاینده‌های موجود در سیگار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فرهادیار با بیان این که حدود 400 نوع ماده سمی در سیگار وجود دارد ، اظهار کرد: وقتی سیگار روشن و شروع به سوختن می‌کند و تا دمای تقریبا 800 درجه سانتی گراد گرم می‌شود ، فیلتری که با استفاده از نانو ذرات پلاتینی بر روی سطوح ترکیبات «متخلخل سیلیکایی» ساخته شده شروع به کار کردن کرده و آلاینده‌هایی که در درون سیگار است ، را از بین می‌برد.

وی خاطر نشان کرد: این فیلتر کارایی بالایی داشته و می‌تواند 50 درصد آلایندگی ها را کاهش دهد.

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد ورامین - پیشوا به مزیت استفاده و به کارگیری این‌نوع فیلترها اشاره کرد و افزود: این گونه فیلترها به دلیل آن که از مواد «سیلیکایی» تهیه شده‌اند ، آسیبی به محیط زیست وارد نمی آورند یعنی در واقع زیست سازگار بوده و می‌توانند چند بار استفاده شوند و چون دارای مواد «سیلیکایی» هستند که در طبیعت وجود دارد به طبیعت نیز بازمی‌گردند و علیرغم این ‌ها فیلترهایی که در بازار هم اکنون وجود دارد معمولا پلیمری و برای طبیعت مضر هستند.

فرهادیار تصریح کرد: «کاتالیست نانویی» ساخته شده علاوه بر کاربرد در سیگار می تواند در موارد دیگر چون تصفیه آب - البته با نانو ذرات مختلف نه با پلاتین - نیز به کار برده شوند.

نانوالیاف بیوسرامیکی قابل کاشت در استخوان ساخته شد

دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۱

محققان دانشگاه آزاد اسلامی موفق به ساخت نانوالیاف بیوسرامیکی قابل کاشت در استخوان شدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، معصومه تاجیک دانشجوی کار‌شناسی ارشد شیمی معدنی با راهنمایی دکتر نازنین فرهادیار عضو هیأت علمی گروه شیمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا موفق به ساخت داربست‌های نانو الیاف بیو سرامیکی زیست فعال برای کاشت‌های استخوانی شدند.

الیاف بیوسرامیکی زیست فعال قابلیت کاشت در بدن را دارا هستند و در ساخت آنها از پلیمرهای طبیعی زیست سازگار استفاده شده است.

الیاف نانوبیوسرامیکی به عنوان سامانه‌های انتقال و ر‌هایش دارو، مهندسی بافت، زیست حسگر‌ها کاربرد دارند.برچسب ها: شرکت دانش بنیان نانو پویش یکتا ,

مشخصات فنی


فیلم محصولپرسش و پاسخ


ارسال پرسش جدید

نام :
ایمیل :
متن :
کد امنیتی : ریست تصویر